poniedziałek, 25 kwietnia 2011

"Z ciemnością jej do twarzy" Kelly Keaton

Zawsze uwielbiałam czytać książki młodzieżowe, kiedyś byłam na nie 'za mała', a teraz chyba trochę z nich wyrosłam, ale tylko pozornie. Kiedy nikt nie widzi sięgam po "Anię z Zielonego Wzgórza" albo Siesicką. Dlatego skusiłam się nie ofertę Wydawnictwa Znak i przeczytałam książkę Kelly Keaton - chociaż powinnam raczej napisać - 'połknęłam'. Zastraszająco szybka akcja bez reszty mnie pochłonęła. Historia Ari od pierwszych stron książki ma w sobie to 'coś' co sprawia, że chce się ją poznać.

Główna bohaterka, Ari, tylko na pozór jest zwykłą nastolatką. Od dzieciństwa obserwuje u siebie cechy, jakich 'zwykli' nastolatkowie nie posiadają - długie, srebrzyste włosy, które nie dają się obciąć czy nietypowo zielone oczy - to tylko niektóre z tych cech, które z czasem dają o sobie znać. A wtedy Ari nie pozostaje nic innego, jak tylko sprawdzić co się dzieje i zbadać losy swoich rodziców oraz miejsce, w którym przyszła na świat. To śledztwo wcale nie jest proste. Na drodze stają jej nieziemskie siły, które dotąd znała tylko z książek. Spotyka również Sebastiana, który wydaje się rozumieć jej problemy i chce jej pomóc.

Jaką prawdę odkryje Ari i czy będzie w stanie poradzić sobie  z zadaniami, przed jakimi stanie? Oczywiście tu na nie nie odpowiem, ale jeśli jesteście zainteresowani nową historią, w której nie brakuje nadprzyrodzonych mocy, krwiożerczych wampirów, czarodziejów, a nawet greckich bogiń, to z czystym sercem mogę Wam polecić tę książkę. Wprawdzie autorka przejęła kilka znanych nam już z literatury motywów, ale udało jej się stworzyć na tej kanwie naprawdę intrygującą opowieść. Zdradzę tylko, że zakończenie wskazuje na kolejną część tej książki, której już teraz jestem bardzo ciekawa.

Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu:
Zapraszam na facebookową stronę wydawnictwa Znak Emotikon, tam wkrótce pojawią się promocje i konkursy związane z książką, która w księgarniach pojawi się 5 maja.

8 komentarzy:

 1. Mnie też ta książka wciągnęła ;-) i to jak!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że mnie również wciągnie bo również mam ją na swojej półce :) Też już nie czytam młodzieżowej literatury, ale z czystej ciekawości postanowiłam spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, w księgarniach jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowsze historię nastolatek z nadprzyrodzonymi mocami, z kłami, pazurami i zabijającymi oczami a mnie to w ogóle nie wciąga. Ot, historia jakich wiele.

  Ale muszę Ci powiedzieć, że przeglądając Twojego bloga znalazłam mnóstwo książek, które albo czytałam i byłam nimi zachwycona tak jak Ty, albo takie, których czytania już nie mogę się doczekać! Nie mogę się doczekać kolejnej recenzji i na pewno będę u Ciebie częstym gościem. Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka oraz etykieta "dla młodzieży" niestety mnie zniechęca, ale kto wie ;) Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 5. I znowu ona... ;)
  Ech nic tylko czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. To bardzo ciekawa książka. Obawiałam się, że może nie przypaść mi do gustu, bo to zupełnie nie mój gatunek, ale całkiem dobrze mi się czytało i nie mogę doczekać się kontynuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziś się za nią zabieram :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już czytałam i książka bardzo ale to bardzo mi się podobała. Szkoda, że tyle trzeba czekać na część następną.
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń