wtorek, 12 kwietnia 2011

Nowe nabytki

Wróciłam dziś do mieszkania z torebką pełną nowych nabytków. Do Cejrowskiego, który czeka na półce od kilku dni dołączyli:
 - Katarzyna T. Nowak ("Kasika Mowka" i "Moja mama czarownica. Opowoeść o DOrocie Terakowskiej),
- Murakami ("1Q84" Tom 2),
- Jürgen Thorwald ("Krew królów"),
oraz Kelly Keaton ("Z ciemnością jej do twarzy").
Większość udało mi się wypożyczyć w Jagiellonce, Cejrowskiego dostałam w prezencie a  Kelly Keaton od wydawnictwa. Najchętniej czytałabym wszystkie na raz, narazie wszystkie sobie wydotykałam, wywąchałam i wyoglądałam. W książce "Moja mama czarownica" zdążyłam już znaleźć piękny cytat Doroty Terakowskiej, który idealnie dopełnia opis mojego bloga:
"Wierzę w raj taki, jak u Borgesa, pełen bibliotek. Ale bardzo bym chciała, żeby ta biblioteka stała na jakiejś łące, blisko wody. Tak, bym co jakiś czas mogła wyjrzeć zza półek, pod nogami miała trawę, a na horyzoncie wodę. Bo gdyby rajem były same ściany pełne książek dookoła, byłoby to dla mnie zbyt ponure."
Też chciałabym znaleźć się kiedyś w takim raju, póki co moim rajem na ziemi jest zadeszczony Kraków i stosik książek, które na mnie czekają.

6 komentarzy:

 1. Oj, ależ zazdroszczę kilku książek! Czekam na recenzje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytaj, czekam na nowe recenzje. Może przyjdzie dzień, w którym będę miała czas na czytanie i chciałabym go poświecić na coś wartego uwagi. Najbardziej jestem zainteresowana jednym tytułem z tego stosu - "Krew królów"

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja wizja raju jest bardzo podobna - taki mariage kultury i natury, książek i przyrody, słowa i zapachu. Trudno jest wybrać tylko jeden z tych światów.
  Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny cytat... Książki D. Terakowskiej są magiczne, zwłaszcza "Tam, gdzie spadają anioły" i "Ono" - autorka musiała być niezwykle wrażliwą osobą. zawsze obiecuję sobie przeczytać wreszcie biografię napisaną przez jej córkę - i zawsze ten brak czasu.... Ale kiedyś muszę się reszcie zmobilizować.
  Piękny stosik - zwłaszcza H. Murakami i Keaton, no i Cejrowski. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "wydotykałam, wywąchałam i wyoglądałam" - tak tak, to bardzo ważny etap w obcowaniu z nowymi książkami ;) Bardzo ładny stosik, miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń