poniedziałek, 30 lipca 2012

Letnie czytanie

Coraz mniej znajduję czasu na blogi - czytanie stawiam na pierwszym miejscu - dlatego tak mało tu wpisów. Energi starcza tylko na prowadzenie listy przeczytanych książek i odświeżenia na Lubimyczytac.pl. A chciałoby się więcej.
Z przeczytanych ostatnio książek największe wrażenie zrobiły na mnie "Lalki w ogniu" Pauliny Wilk. Codzienny rytm dni miło było urozmaicić kolorową i pachnącą wycieczką do Indii. Idąc tą drogą wybieram się teraz z Dorotą Warakomską "Drogą 66".
Upały i praca pozwalają mi przeważnie na lekkie powieści ("Sto dni po ślubie" czy "Dziecioodporna") i komedie romantyczne ("Pożyczony narzeczony", "Trzy metry nad niebem"). A dla ochłody - mroźna Rosja i "Anna Karenina", której drugi tom mam już pod poduszką.

W romantyczny nastrój miał mnie wprowadzać też Wiśniewski, którego zbiór opowiadań pt. "Łóżko" trafił do mnie za sprawą 'Włóczykijki'. Okazało się jednak, że jego pisanie nie jest już w stanie wzbudzić we mnie takich emocji, jakie wzbudziła "Samotność w sieci". Nie moja bajka, nie moja wrażliwość. Mam wrażenie, że wykorzystuje on tanie chwyty, żeby skusić do siebie czytelniczki, zagrać na ich uczuciach. A pozostawia po sobie niewiele. Szkoda

Z braku czasu stosik na półce zamiast maleć ciągle rośnie - jednak szybciej się kupuje niż czyta. Może na następną lekturę uda mi się wybrać książkę, która poprawi mi nastrój po powrocie z tygodniowego urlopu w górach?


2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę, że trafiłam na Twojego bloga:) Jeśli spodoba Ci się książka Doroty Warakomskiej to polecam "Drogę do raju" Paulliny Simons. Jest to opowieść o kilku przyjaciółkach, które wspólnie przemierzają Amerykę żółtym mustangiem:) Klimat książki niezapomniany. Co do Wiśniewskiego to mam wrażenie, że przypomina trochę Paulo Coelho, bo każda jego kolejna książka jest o tym samym...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trochę mi to zajęło, ale bardzo dziękuję za to polecenie - przeczytałam "Drogę do raju" tego lata i było warto, świetny, letni nastrój.

      Usuń